• info@pilmor.com
  • آدرس کارخانه و دفتر مرکزی:شیراز شهرک صنعتی،خیابان بزرگ،بلوار کارآفرین،کوچه 108
  • اکنون تماس بگیرید: 09170155755

طراحی جرثقیل سقفی| ساخت جرثقیل دروازه ای - بازویی

تنوع محصولات جرثقیل

جرثقیل، در گستره ی وسیعی و برای کاربرد های مختلفی، تولید می شوند.

از انواع جرثقیل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی مشترک این جرثقیل ها این است که همه ی آن ها موارد زیر می باشد:

انواع جرثقیل های برقی

جرثقیل های برقی انواع مختلفی دارند.

 برخی از آن ها عبارت اند از:

وجه مشترک همه جرثقیل های برقی این است که همه ی آن ها شامل سازه های فلزی و تجهیزات بالابری و پیشرو هستند.

 

انواع جرثقیل هایی که در ادامه معرفی می کنیم،  با توجه به هزینه، عملکرد، فضای کاری، حجم و وزن بار و میزان جابجایی بار تقسیم بندی شده اند.

 

جرثقیل سقفی

در هر محیط صنعتی و همچنین صنایع مختلف زمانی که نیاز به حمل تجهیزاتی بیش از یک تن داشته باشیم، اهمیت وجود یک جرثقیل سقفی احساس می شود. جرثقیل سقفی همانطور که از نامش مشخص است، در سقف سالن نصب می شود و در طول و عرض و ارتفاع سالن بارهای موجود را جا به جا می کند. به عبارتی جرثقیل سقفی یکی از پرکاربردترین تجهیزات برای جا به جایی مواد می باشد.

جرثقیل های سقفی نیز، دارای انواع مختلفی هستند و بر اساس نیاز مصرف کننده یکی از انواع جرثقیل های بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

در یک نگاه میتوان جرثقیل سقفی را به دو دسته اصلی جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی تک پل تقسیم نمود. در ادامه هر یک از این دسته بندیها بر اساس شرایط اختصاصی سالن محل نصب به دو زیر دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 

جرثقیل سقفی دو پل رونشین و جرثقیل سقفی دو پل آویز و جرثقیل سقفی تک پل رونشین و جرثقیل سقفی تک پل آویز.

 

جرثقیل دروازه ای

بیشترین زمینه ای که در آن از جرثقیل دروازه ای، استفاده می شود، در فضای آزاد است. از آنجا که در فضای آزاد، امکان اجرای تیر حمال و سازه موجود نیست، در نتیجه می توان با اجرای ریل های جرثقیل روی زمین با استفاده از فونداسیون، شرایط عملکرد جرثقیل دروازه ای را فراهم آورد.

در بعضی مواردی که سالن قابلیت تحمل سازه های جرثقیل را داشته باشد، باید جرثقیل راداخل سالن استفاده کرد.

علاوه بر این ها، در سوله ها نیز استفاده از جرثقیل دروازه ای بسیار کاربرد دارد. زیرا در سوله ها تر حمال وجود ندارد و امکان نصب جرثقیل های دیگر نیست. اگر محدودیت فضا برای نصب جرثقیل سقفی وجود نداشته باشد، استفاده از جرثقیل دروازه ای در داخل سالن نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی با نام های مختلفی در صنعت جرثقیل سقفی شناخته می شوند.

این نام ها عبارت اند از:

 

در بیشتر انواع جرثقیل های بازویی، روش جابه جایی تجهیزات به این شکل است که حرکت طولی در سالن یا فضای آزاد به حرکت دورانی تبدیل می شود یا میتوان گفت که: جرثقیل بازویی در مساحت یک دایره کامل و یا در بخشی از مساحت یک دایره و همچنین در راستای قایم بار را جابه جا می کند.

ویژگی های اختصاصی انواع جرثقیل بازویی این نوع جرثقیل را تبدیل به بهترین انتخاب در بسیاری موارد می کند. جرثقیل بازویی را می توان هم به صورت دستی و هم به صورت برقی اجرا نمود.

 

برق رسان جرثقیل

جرثقیل های متحرک عبارتند از:

چگونگی طراحی و مهندسی جرثقیل های شرکت پیلمر

سازه اصلی و بدنه ی همی جرثقیلهای سقفی با استفاده از نرم افزارهای خاص طراحی و مهندسی ماشین آلات صنعتی، شبیه سازی گشته و طراحی می شود. دراین نرم افزار ها علاوه بر شکل ظاهری، رفتار و کارکرد شبیه سازی شده ی آن ها هم در هنگام بارگزاری مورد ارزیابی قرار می گیرد تا از بروز هر نوع ایراد در محصول نهایی جلوگیری شود.

 

بر اساس  تجربه ای که ما در شرکت پیلمر داریم، در زمینه طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی و دروازه ای و با توجه به وزن سازه و ماکزیمم نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارد بر چرخها و اتصالات و همچنین تعداد سیکل کاری، طراحی مکانیکی و انتخاب ماشین آلات بر اساس رسیدن به حداکثر بهره وری و جلوگیری از هرگونه توقف احتمالی جرثقیل صورت می­پذیرد.

جرثقیل های این شرکت به صورت سفارشی و بر اساس نیاز مشتری توسط شرکت مهندسی پلیمر طراحی می شوند. در این شرکت، مهندسان ما در محیط نرم افزار Solid اقدام به طراحی جرثقیل های سفارشی و ویژه ای که بر اساس نیاز مشتریان است، می پردازند.